Niepowtarzalny charakter dachówki Rubin

Dachówka ceramiczna, zaliczająca się do najstarszego typu pokryć dachowych, cieszy się niesłabnącą popularnością. Jest synonimem piękna, naturalności i bezpieczeństwa. Jej doskonałym przykładem jest Rubin 13V - znana na rynku polskim klasyczna dachówka ceramiczna marki BMI Braas. To produkt wytwarzany z naturalnych, ekologicznych surowców przy zastosowaniu przyjaznych człowiekowi i otoczeniu procesów.

Klejnot na dachu

Rubin 13 V tworzy niezwykle harmonijny i elegancki wygląd połaci dachu. Ceniony jest za bogatą gamę kolorystyczną. Wśród trzynastu barw można odnaleźć zarówno odcienie czerwieni, brązu, czerni, miedzi, jak również warianty modnej szarości. Oferta dodatkowo obejmuje ciekawe propozycje różnorodnych powierzchni, od matowych angob, przez błyszczące glazury, do super połyskliwych glazur topline. Bogactwo barw i efektownych powierzchni pozwala dopasować wybór do indywidualnych gustów i w wyjątkowy sposób wyeksponować dach, podkreślając jego ponadczasowe piękno i niepowtarzalny charakter.

Nie tylko wygląd

Efektowny wygląd to nie jedyna zaleta dachówki Rubin 13V. Jest to pokrycie ognioodporne, zapewniające odpowiednią izolację akustyczną oraz wyjątkowo odporne na działanie czynników atmosferycznych, takich jak mróz czy promienie UV. 30-letnia gwarancja, jaką objęty jest produkt, potwierdza jego niezwykłą wytrzymałość. Zoptymalizowany kształt profilu zapewnia duży luz przesuwania już przy krokwi o długości 3,70 m, dzięki czemu docinanie dachówek nie jest konieczne. W rezultacie układanie pokrycia staje się łatwiejsze, umożliwiając prowadzenie prostej linii w każdym ułożeniu. Co ważne, w dachówce Rubin 13V nie ma żebra wzdłuż krawędzi bocznej, dzięki czemu zredukowano szczeliny między ułożonymi dachówkami.

 

Niezbędne akcesoria

BMI Braas hołduje idei „dach z jednej ręki”. Dlatego w ramach modelu Rubin 13V oferuje kompletny system części dopasowanych do siebie wzajemnie pod względem funkcji, kształtu i koloru. Dzięki temu każdy klient ma możliwość konfiguracji swojego dachu według własnych potrzeb. Służą do tego dachówki kształtowe oraz akcesoria dachowe takie jak: obróbki komina, uszczelki pod gąsiory, membrany dachowe, system komunikacji po dachu, system przeciwśnieżny a także klamry. Oferowane akcesoria gwarantują bezpieczeństwo zarówno na dachu, jak i pod nim umożliwiając właściwą wentylację w obrębie grzbietu i kalenicy.

 

Uniwersalny charakter, tradycyjne piękno i harmonia wykończenia zapewniają dachówce Rubin wysoką pozycję wśród najbardziej popularnych pokryć dachowych BMI Braas.

 

Aktualny cennik znajduje się na stronie internetowej: www.monier.pl/produkty/cennik.html

 

źródło: Grupa BMI Polska


dachy   braas