Przygotowanie ścian w łazience do malowania

Słoneczna pogoda sprzyja malowaniu pomieszczeń. Za pomocą akrylu sanitarnego firmy Soudal osiągniemy efekt idealnie gładkich ścian w łazience przed rozpoczęciem prac malarskich.

Przemalowanie ścian w pomieszczeniu jest sprawdzoną metodą na szybkie odświeżenie jego wyglądu. Dotyczy to również łazienki, nawet jeśli większość powierzchni pokryta jest w niej płytkami ceramicznymi. Zanim jednak położymy na ścianie lub suficie w łazience warstwę nowej farby, upewnijmy się, czy nie pojawiły się na nich skazy w postaci rys lub pęknięć. Ewentualne niedoskonałości zamaskujemy przy pomocy akrylu sanitarnego z oferty Soudal.

Akryl sanitarny firmy Soudal jest uszczelniaczem silanizowanym, który został opracowany z myślą o wypełnianiu ubytków w ścianach i sufitach w łazience, kuchni oraz innych pomieszczeniach mokrych. Preparat ten charakteryzuje się wysoką i długotrwałą odpornością na działanie wilgoci, minimalizuje również ryzyko rozwoju pleśni i grzybów dzięki zawartości nowoczesnych substancji biobójczych. Po utwardzeniu zyskuje wodoodporne właściwości i może być malowany wieloma typami farb (także farbami do pomieszczeń sanitarnych). Jego kolejną zaletą jest doskonała przyczepność do wszelkich porowatych podłoży budowlanych, w tym do cegły, betonu, drewna, PVC oraz płyt gipsowo-kartonowych.

Akryl sanitarny Soudal jest powszechnie stosowany nie tylko do wypełniania szczelin i pęknięć na  ścianach i sufitach w pomieszczeniach wilgotnych, ale także np. do maskowania połączeń między ścianą a kabiną prysznicową, spoinowania parapetów, listew ościeżnicowych, czy też ceramicznych elementów dekoracyjnych. Jest on gotowy do użycia i łatwy w aplikacji. Nakłada się go przy pomocy standardowego pistoletu do uszczelniaczy na dokładnie oczyszczone, suche podłoże.

Należy pamiętać, że akryl sanitarny nie powinien być stosowany w miejscach, które narażone są na permanentny kontakt z wodą. Do wykonania niezbędnych uszczelnień wokół urządzeń sanitarnych, np. wokół wanny czy umywalki, zalecane jest użycie odpowiedniego silikonu sanitarnego z portfolio firmy Soudal.

 

 

źródło: Soudal


sciany   Soudal