Zostań profesjonalistą w swoim domu. Pięć porad, które odkurzą Twoją wiedzę na temat czyszczenia

Osoby profesjonalnie zajmujące się sprzątaniem muszą działać szybko i sprawnie, by w krótkim czasie na błysk wysprzątać duże powierzchnie. Warto czerpać z ich doświadczenia i podpatrywać sposób ich pracy, aby w łatwy sposób poradzić sobie z utrzymaniem czystości we własnych czterech ścianach. Korzystając z poniżej zamieszczonych porad ekspertów Kärcher, staniesz się profesjonalistą w dziedzinie sprzątania i bez trudu uporasz się z domowymi porządkami.

 

Rada 1

Profesjonaliści w swojej pracy korzystają z tak zwanego „koła Sinnera”, w którym zawierają się cztery czynniki, które mają wpływ na efekty czyszczenia. Znajdują się tam czynniki mechaniczne, temperatura, środki czystości i czas. Jeśli jeden z czynników jest zmniejszony, inny musi wzrosnąć. Przykładowo, jeśli czyścisz gorącą wodą i szczotką przez dłuższy czas, to potrzebujesz mniej środka czyszczącego. Prawdę mówiąc, środki chemiczne wcale nie są nieodzowne, aby osiągać dobre rezultaty czyszczenia. Na przykład korzystając z połączonej mocy ciśnienia pary i temperatury, jakie gwarantuje parownica SC 3 Easy Fix marki Kärcher, usuniemy nawet uporczywy brud bez stosowania środków chemicznych.

Rada 2

Nie przekonasz się dopóki nie spróbujesz – ta stara zasada ma też swoje zastosowanie w dziedzinie czyszczenia. Czy można nową podłogę umyć za pomocą parownicy? Jeśli nie masz pewności spróbuj zastosować czyszczenie parowe najpierw na małej powierzchni w rogu lub na krawędzi i zobacz, jak materiał reaguje na zastosowana metodę czyszczenia. Jeśli chodzi o czyszczenie tekstyliów, to warto odczekać aż fragment, na którym prowadzony był test wyschnie, bo wtedy będą widoczne ewentualne zmiany koloru czy faktury.

Rada 3

Idealny sposób zmywania naprawdę istnieje. Oto on: najpierw zabierz z podłogi wszystkie leżące na niej przedmioty i odkurz pomieszczenie. Zacznij zmywanie od krawędzi powierzchni. Czyść cofając się. Zataczając mopem lub korzystając z parownicy Kärcher – dyszą podłogową - ósemki dokładnie wyczyścisz podłogę. Zmywając metodycznie nie musisz się obawiać, że rozniesiesz brud po całym pokoju, jak to ma miejsce gdy bez zastanowienia machamy mopem do przodu i do tyłu. Pamiętaj: przed zmywaniem odkurz dokładnie pomieszczenie za pomocą dobrego odkurzacza, na przykład  VC 5 od Kärcher.

 

Rada 4

Jeśli chodzi o środki czystości, to mniej znaczy więcej! Idąc tym tropem rozpylaj środek czyszczący nie na sprzątanej powierzchni, ale na ściereczce. W rezultacie środek czyszczący nie spływa i dzięki temu jest bardziej efektywny. Ważne jest noszenie gumowych rękawiczek, gdy pracujemy z środkami chemicznymi. Jest prosty sposób aby nie pozwolić by środek czyszczący podpłynął pod rękawicę. Po prostu zawiń jej krawędź. Wtedy masz pewność, że Twoje ręce pozostaną suche.

 

 

źródło: Kärcher


wnetrza   poradnik   Kärcher