Stripse@Home od dziś w sprzedaży

Przeciwieństwa mają się ku sobie

Paski z natury są sumą przeciwieństw. Potrafią rzucać się w oczy i dominować we wnętrzu a także pozostawać dyskretne, niby uśpione wprowadzając neutralizm w otoczeniu. 

Czasami bywają wystawne, szykowne i ekskluzywne przez co idealnie wpisują się w wystrój zabytkowych kamienic, rezydencji i historycznych pałacy. Tym samym nie stronią również od współdzielenia przestrzeni z zabytkowymi meblami tworząc wraz z nimi ponadczasowe wnętrza. Innym razem przemawiają do nas swoją prostotą, czystością i minimalizmem, tak charakterystycznym dla nowoczesnej architektury i wzornictwa. Paski pokazują swoje dwa oblicza i pozostawiają nam wolny wybór, pozwalając abyśmy sami zdecydowali, w jaki sposób ich użyjemy. 
 
Wsłuchaj się w to co, chcą Ci powiedzieć paski   
"Pasek jest tak dynamiczną strukturą powierzchni, że można ją przebiec tylko pędem" mówił francuski historyk, Michel Pastoureau w swojej książce „Diabelska materia. Historia pasków i tkanin w paski” opisując symbolikę i znaczenie pasków na przestrzeni wieków.  Właśnie dlatego paski nie są tylko paskami a prążki to nie to samo co grube pasy – wykorzystując je wszystkie właściwie możesz stworzyć odpowiednie skojarzenia i nastroje, również w zaciszu własnego domu. 


 
Całość czy akcent 
Nie można zaprzeczyć, że paski mają swoją osobowość, styl i charakter. Mogą całkowicie zdefiniować pomieszczenie lub stanowić jedynie jego dopełnienie. Wybierając wzory delikatne, drobne o neutralnych kolorach stworzymy przytulne, romantyczne wnętrze pełne ładu, porządku i harmonii. Decydując się na bardziej wyraźny i odważny motyw na jednej ścianie podkreślimy własną osobowość i indywidualny charakter.   
 
Stripes@Home 
Flügger farby prezentuje Stripes@Home, nową kolekcję stworzoną przez projektanta marki Fiona wall design, Macieja Wojcickiego, która jest poświęcona w całości wariacji na temat pasów. 
Stripes@Home to wszechstronna kolekcja, która składa się z 7 odmiennych interpretacji użycia pasów w od czterech do dziewięciu różnych wersjach kolorystycznych. Starannie dobrane wzory i barwy tworzą całość kolekcji.    

Jak mówi sam twórca Maciej Wojcicki: „Najnowsza kolekcja jest spójna z aktualnymi trendami w aranżacji wnętrz zmierzającymi w kierunku geometrii, jak i ukłonem w stronę nieprzemijalności, gdyż pasy są jednym z wzorów zaliczanych do ponadczasowych.” 

Projektant dodaje: „Do tej pory kolekcje Fiona wall design zawierały pojedyncze wzory wykorzystujące pasy.  Nigdy wcześniej nie stworzyliśmy całej kolekcji poświęconej pasom. Biorąc pod uwagę wyraźny geometryczny trend odbijający się szerokim echem w świecie designu a także potrzeby naszych Klientów, uznaliśmy, że jest to właściwy moment na stworzenie całej kolekcji poświęconej pasom. I w ten właśnie sposób powstała Fiona wall design Stripes@Home by Flügger.”

 

źródło: Flügger


sciany