Nowy Fiat 500 najlepszym samochodem elektrycznym w plebiscycie Auto Lider 2022

  • Redakcje tygodnika Motor, miesięcznika Auto Moto oraz portalu internetowego magazynauto.pl ogłosiły wyniki dorocznego plebiscytu Auto Lider 2022
  • Modną kategorię samochodów elektrycznych zdobywa nowy Fiat 500, pierwszy w pełni elektryczny model Fiata
  • Model stanowi punkt odniesienia w swojej klasie w zakresie zasięgu i prędkości ładowania: akumulatory litowo-jonowe o pojemności do 42 kWh zapewniają mu zasięg do 320 km w cyklu mieszanym i do 460 km w cyklu miejskim WLTP.

 

 

Aż 81 088 czytelników tygodnika Motor, miesięcznika Auto Moto oraz portalu internetowego magazynauto.pl oddało głosy w tegorocznej, 20. edycji plebiscytu Auto Lider.

Podobnie jak w poprzednich latach wybierali oni najlepsze ich zadaniem pojazdy, podzielone na poszczególne kategorie, od najmniejszych samochodów miejskich, przez popularne crossovery i SUV-y, po modele sportowe i kabriolety. W ciągu dwóch dekad istnienia głosowania pojawiły się nowe klasy, takie jak auta hybrydowe czy modele elektryczne. I właśnie tę ostatnią kategorię podbił nowy Fiat 500, pierwszy w pełni elektryczny model Fiata.

Zwycięski nowy Fiat 500 to kultowy samochód, oferujący nową jakość jazdy po zatłoczonym mieście przy zachowaniu maksymalnej dbałości o środowisko naturalne. Podobnie jak pierwszy Fiat 500, 60 lat temu zmotoryzował Włochy, tak dziś jego trzecia generacja ożywia rynek samochodowy, dostarczając nowy wymiar i charakter elektrycznej, zrównoważonej mobilności w mieście i poza nim.

 

Doceniony przez uczestników plebiscytu Auto Lider 2022 nowy Fiat 500 jest pierwszym w pełni elektrycznym modelem Fiata i w 100% „Made in Italy”. Stanowi punkt odniesienia w swojej klasie w zakresie zasięgu i prędkości ładowania: akumulatory litowo-jonowe o pojemności do 42 kWh zapewniają mu zasięg do 320 km w cyklu mieszanym i nawet do 460 km w cyklu miejskim WLTP. Dzięki funkcji szybkiego ładowania prądem o mocy do 85 kW wystarczy zaledwie 5 minut, aby zgromadzić rezerwę energii wystarczającą na pokonanie 50 km i 35 minut do naładowania akumulatora do poziomu 80%.

 

W lipcu zeszłego roku nowy Fiat 500 uzyskał najwyższą ocenę 5 gwiazdek w testach Green NCAP i maksymalny wynik 10/10 w zakresie wskaźnika efektywności energetycznej. Green NCAP oceniała nowego Fiata 500 z silnikiem elektrycznym o mocy 118 KM (87 kW), zapewniającym maksymalną prędkość 150 km/h (ograniczoną elektronicznie) i przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 9,0 sekund. Green NCAP to niezależna inicjatywa promująca rozwój samochodów czystych, energooszczędnych i nieszkodliwych dla środowiska. Jej celem jest poprawa jakości powietrza, którym oddychamy, maksymalizacja wykorzystania zasobów wykorzystywanych do transportu pasażerskiego oraz zmniejszenie globalnego ocieplenia. Maksymalna ocena wydana przez Green NCAP świadczy o całkowitej efektywności marki Fiat w zakresie rozwoju zrównoważonej mobilności.

Nowy Fiat 500, zdobywca kategorii aut elektrycznych plebiscytu Auto Lider 2022, jednej z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa przemysłowego „Red Dot Award 2020” w kategorii „Design Concept” oraz licznych innych wyróżnień branżowych.

 

Podany zasięg ustalono na podstawie nowej światowej zharmonizowanej procedury badania pojazdów lekkich WLTP (Rozporządzenie (UE) 2017/1151). Rzeczywisty zasięg samochodów zelektryfikowanych może różnić się w zależności od prędkości, ogrzewania, warunków atmosferycznych i topografii terenu. Na zasięg wpływają również inne czynniki takie jak indywidualny styl jazdy, ciśnienie w oponach, korzystanie z dodatkowych urządzeń (np. klimatyzacji lub radia) czy obciążenie ładunkiem.

  

Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.


motoryzacja   Fiat