Nowość od BMI ICOPAL

Marka BMI Icopal wprowadza na rynek dwa, zupełnie nowe produkty dedykowane izolacji dachów: papę wierzchniego krycia o parametrach na najwyższym poziomie oraz podkładową papę bitumiczną.       

Zgrzewalna papa wierzchniego krycia Icopal Top EXTRA PYE PV250 S53 Szybki Profil® SBS, została wykonana na bazie włókniny poliestrowej. Przeznaczona jest do wykonywania warstwy wierzchniej w jedno- bądź wielowarstwowych pokryciach dachowych.

Stworzona na bazie asfaltu wysoce modyfikowanego elastomerem SBS, charakteryzującym się giętkością  w temperaturze do -25 stopni, dającym możliwość zmiany kształtu oraz rozmiaru pod wpływem naprężeń ściskających, ścinających i naprężających, które zaraz po ustąpieniu oddziaływania na nie, powracają do swoich pierwotnych wymiarów i kształtów. Podwyższona grubość 5,3 mm papy Icopal Top EXTRA PYE PV250 S53 Szybki Profil® SBS gwarantuje jej trwałość na dachu, żywotność materiału, bezpieczeństwo oraz najwyższą jakość produktu.

Produkt objęty jest gwarancją produktową BMI Icopal na okres 15 lat.

Dane techniczne:

  • Grubość: 5,3 mm
  • Ilość: rolka (m2/kg) 5,0 / 36,2
  • Paleta: ilość (m2)/waga (kg)/ilość rolek (szt.) 120 / 895 / 24

Oferta oraz dodatkowe informacje o produkcie znajdują się na stronie: www.nowageneracjapap.pl       

Podkładowa papa bitumiczna GLASBIT G200 S40-15 Szybki Profil® SBS to produkt o ulepszonej konstrukcji posiadający bardzo wytrzymałą wkładkę z tkaniny szklanej. Przeznaczona do wykonywania warstwy podkładowej w wielowarstwowych pokryciach dachowych, a także jako izolacja przeciwwodna Typu T w elementach podziemnych budynków.

Konstrukcja umożliwia jej układanie zarówno metodą zgrzewalną, jak i poprzez mocowanie mechaniczne. Została zbudowana w oparciu o asfalt modyfikowany SBS, a z wierzchniej i spodniej strony zabezpieczono ją folią adhezyjną, która zapobiega wsiąkaniu wody w strukturę papy oraz ułatwia jej usuwanie. Nowa budowa papy przekłada się na poprawę jej aplikacji, a dzięki zastosowaniu folii z wierzchniej strony stała się bardziej przyjazna dla wykonawcy.

Produkt objęty jest gwarancją produktową BMI Icopal na okres 10 lat.

Dane techniczne:

  • Grubość: 4,0 mm
  • Ilość: rolka (m2/kg) 7,5 / 49,1
  • Paleta: ilość (m2)/waga (kg)/ilość rolek (szt.) 150 / 1007 / 20

Oferta oraz dodatkowe informacje o produkcie znajdują się na stronie: www.nowageneracjapap.pl

 

 

źródło: BMI Icopal