Kolor we wnętrzu. Poznaj niesamowite dekory z kolekcji Mood Stories

Kolory mają niebywałą moc! Jedne sprawiają, że się wyciszamy i relaksujemy, inne z kolei pobudzają nas do działania. Dla artystycznych dusz, które w aranżacji wnętrz nie boją się eksperymentować z kolorami, Pfleiderer stworzył nastrój Color Burst w kolekcji Mood Stories. Bazą są tu jednobarwne dekory z dużą dawką pozytywnej energii!

Wnętrza, w których przebywamy każdego dnia naładowane są różnymi bodźcami, na które składają się głównie otaczające nas kolory oraz struktury. Dlatego urządzając dom lub biuro, nie powinniśmy bagatelizować ich wpływu na nasze samopoczucie. Wybierając bowiem odpowiednie barwy, możemy znacząco przyczynić się do jakości pracy, poprawy snu, a nawet zwiększenia apetytu. Warto również wiedzieć, jak je umiejętnie ze sobą łączyć, aby stworzyć we wnętrzu ciekawe zestawienia kolorystyczne i zbudować w nim przyjemny nastrój. W tym pomogą nam gotowe propozycje, jakie znajdziemy w moodzie Color Burst w kolekcji Mood Stories od Pfleiderer.

Kolekcja Mood Stories to 10 wyjątkowych nastrojów stylistycznych, które odwołują się zarówno do aktualnych trendów i pewnych ponadczasowych stylów w projektowaniu, jak i do tego, co jest nam znajome, bliskie, co budzi w nas określone emocje i skojarzenia. W każdym z nastrojów czekają gotowe kompozycje dekorów ułożone w Sety, które można dowolnie rozwijać i uzupełniać lub potraktować jako gotową bazę. Proponowany przez Pfleiderer Mood Guide, to praktyczna mapa, która podpowiada, jakie rodzaje dekorów dobrze się ze sobą komponują, i zestawione razem, jaki pozwolą zbudować we wnętrzu nastrój.

Poczuj energię

Aranżacje wnętrz oparte na żywych kolorach, mogą być zbudowane na wielu barwach, lub jednym, mocnym akcencie. W tym ostatnim przypadku doskonale sprawdza się kolor żółty, który tętni pozytywną energią oraz radością. W secie 01 w nastroju Color Burst znajdziemy fascynujący dekor Żółtko (U15579), który do aranżacji wnętrza wniesie powiew świeżości i wyzwoli w nas optymistyczny nastrój. Jest to zdecydowana i dominująca barwa, warto więc zestawić ją z kolorami takimi jak Czerń Wulkaniczna (U12000), czy Inox Szary (F76112), które działają tonująco, ale jednocześnie nie odwracają uwagi od głównego bohatera aranżacji. Żółty kolor pomaga rozładować napięcie, a przebywanie w jego otoczeniu pobudza nas do działania. Doskonale sprawdzi się więc w strefie biurowej oraz przestrzeniach domu, gdzie wyzwolona kreatywność jest mocno pożądana.

Jeden kolor – różne wcielenia

Energetyczne kolory sprawiają, że wnętrze tętni życiem, a dzięki szerokiej palecie dostępnych barw, możemy wybrać takie, które najbardziej odpowiadają naszej osobowości. Każdy kolor jest inny i niesie ze sobą różne emocje. Również w obrębie jednej barwy, jednak w różnych odcieniach, jesteśmy w stanie nadać aranżacji wnętrza zupełnie inny ton. Jednym z kolorów, które oferują dużą różnorodność jest chętnie stosowany we wnętrzach – niebieski. W secie 08 znajdziemy go w dwóch wariantach – Granat Skagerrak (U18006) oraz Błękit Ciemny (U18004). Oba bardzo stonowane i nieco nostalgiczne, nadadzą aranżacji wnętrza klimat pełen tajemniczości, sprzyjający relaksowi. Doskonałym kompanem jest dla nich dekor Bordo (U17031) w klasycznym odcieniu czerwonego wina i lekko przygaszona Zieleń Butelkowa (U19016). Wnętrze skąpane w tych barwach będzie niezwykle nastrojowe i klimatyczne.

Zupełnie odmienną aranżację z niebieskim kolorem stworzymy zaś na bazie setu 04. Tutaj błękitny, niczym letnie niebo dekor Lagune (U18505) występuje w bardzo jasnej i delikatnej tonacji.

Zestawiony z pastelowymi dekorami tj. Rose (U17501) i Szałwia (U19014) oraz intrygującym Szarobeżowym (U15331) pozwoli zbudować optymistyczną i niezwykle lekką w odbiorze aranżację wnętrza. To trafiona propozycja do wnętrz inspirowanych style skandynawskim. Bazą dla wspomnianych dekorów jest Biel Arktyczna (U11027).

Piękne dekory i sprawdzona jakość produktu

Oprócz modnych dekorów, Mood Stories to także funkcjonalna i trwała baza, którą stanowi płyta drewnopochodna. Wykonana w przeważającej mierze z recyklingu  oraz surowców drzewnych pozyskanych z certyfikowanych obszarów leśnych, pozwala troszczyć się o zasoby naturalne, nie ujmując piękna naszym wnętrzom. Dzięki wysokiej jakości płyty i możliwości precyzyjnego cięcia, możemy z powodzeniem stosować ją w nawet najbardziej kreatywnych i śmiałych projektach. Jej wysoka jakość i łatwość obróbki znacząco podnosi estetykę mebli oraz ich funkcjonalność, a stolarzom zapewnia przyjemną pracę. To wyjątkowa kolekcja wzornicza, pozwalająca uchwycić we wnętrzach idealny nastrój oraz tworzyć piękne i trwałe meble na lata.

Więcej interesujących informacji na www.pfleiderer.pl

wnetrza