Listwy przypodłogowe - funkcjonalność i estetyka

Listwy przypodłogowe to nieodzowny i ważny element wykończenia każdego wnętrza. To nie tylko estetyka, lecz przede wszystkim funkcjonalność. Jaką zatem rolę spełniają listwy przypodłogowe i dlaczego warto zaplanować ich zakup i montaż?


 

Maskowanie szczeliny dylatacyjnej
Na styku ściany i podłogi zawsze pozostaje mała szczelina, która psuje estetykę wnętrza. Dodatkowo jest ona miejscem, w którym może zbierać się kurz i brud. Doskonałym rozwiązaniem, aby przykryć to miejsce, są właśnie listwy przypodłogowe.
Kładzione na styku ściany z podłogą zamaskują istniejącą szczelinę, tworząc estetyczne i funkcjonalne wykończenie. Szczelina ta zazwyczaj ma od kilku do kilkunastu milimetrów i trzeba o tym pamiętać podczas wyboru listwy, tak aby po zamontowaniu dokładnie zakryła całość.

 

Niewidoczne rozprowadzenie kabli
 

Nasze mieszkania pełne są kabli niezbędnych do podłączenia różnego rodzaju urządzeń, bez których nie wyobrażamy sobie życia. Często leżą one wzdłuż ścian, rozciągnięte na całej długości pomieszczeń. Nie jest to ładny widok, zatem warto pomyśleć o listwach, dzięki którym elegancko rozprowadzimy i ukryjemy przed naszym okiem nieestetyczne kable.
- Dostępne w naszej ofercie listwy przypodłogowe z systemem wielokrotnego montowania, umożliwiają schowanie kabli nie tylko przed ich montażem, lecz również wtedy, gdy nowy sprzęt i konieczne podłączenia pojawią się w naszym domu po jakimś czasie – mówi Adam Hucz z Invado. Po prostu ściągamy listwę, układamy kable i ponownie ją zakładamy – dodaje.

Ochrona przed uszkodzeniami ścian i brudem
 

Listwy przypodłogowe uchronią również nasze ściany przed uszkodzeniami, do których mogłoby dojść podczas sprzątania. Uszkodzenia mechaniczne podczas odkurzania czy nieestetyczne plamienie podczas mycia podłogi mopem  - listwy są dużo bardziej odporne niż ściana i zachodzą na nią kilka centymetrów, zatem stanowią doskonałe zabezpieczenie przed przykrymi i trudnymi do usunięcia niespodziankami. 
 

Estetyka wnętrza
 

Dla niektórych to ona właśnie stoi na pierwszym miejscu. W wielu miejscach mieszkania styk ściany z podłogą jest doskonale widoczny - nie wszystko bowiem da się ukryć za meblami. 
Bez listwy przypodłogowej wnętrze wygląda na niedokończone i brakuje mu elegancji.
Jeśli zależy nam na jego estetyce koniecznie zamontujmy listwy przypodłogowe. Potraktujmy je jako dopełnienie aranżacji.
 - Kolekcja listew Prestige, dzięki różnym kształtom oraz wielu dostępnym kolorom umożliwia dobranie ich według upodobań klienta – mówi Adam Hucz z INVADO. Możliwości jest naprawdę wiele, a jeśli w dostępnej kolorystyce nie ma tego wymarzonego wystarczy wybrać listwy Prestige wykończone białą okleiną przystosowaną do malowania i gotowe – dodaje.

Dla majsterkowiczów, którzy lubią sami wykonywać prace remontowe w swoich domach, INVADO przygotowało film instruktażowy, w którym wyjaśniony jest każdy etap montażu listwy przypodłogowej Prestige. 
 


wnetrza   poradnik   podłogi