Relaksująca moc naturalnego drewna

Drewno – naturalnie piękny i szlachetny surowiec, który urzeka niewymuszoną prostotą i ponadczasowością. Autentyczność i charakter nadają mu widoczne słoje, nierówności i sęki sprawiając, że wykonane z niego elementy są wyjątkowe. Drewno ma też relaksującą moc. Wystarczy zachwycić się jego niepowtarzalnym rysunkiem, poznać jego swoisty zapach i poczuć nierówną strukturę pod palcami, by doświadczyć kojącego wpływu drewna.

 

Drewno najlepiej odnajduje się w zielonej scenerii, naturalnie wtapiając się w otaczającą je przyrodę. Z tego względu często wykorzystywane jest w ogrodowych aranżacjach. Jego naturalne piękno uspokaja, wycisza pobudzone nadmiarem bodźców zmysły i tworzy przytulną atmosferę. Wystawione na działanie słońca i zmienne warunki pogodowe może jednak z czasem szarzeć i pękać. Dlatego też, aby z biegiem lat drewno nie traciło swego niezwykłego uroku, należy o nie dbać. W tym celu warto sięgnąć po preparaty, dzięki którym można je kompleksowo zabezpieczyć bez szkody dla jego właściwości. Olej Tikkurila Valtti Plus Terrace Oil uwydatni linię słojów i zachowa przyjemną w dotyku, aksamitną strukturę, co pozwoli utrzymać naturalny wygląd desek tarasowych. Co ważniejsze, przedłuży żywotność drewna, chroniąc je przed wilgocią i zanieczyszczeniami oraz ograniczy pękanie powierzchni.

 

Wykonane z drewna krzesła z wdziękiem prezentują się na tle zieleni i dopełniają niewymuszony, relaksujący klimat na balkonie. W towarzystwie zieleni roślin i pięknych kwiatów  zapraszają na zasłużony odpoczynek i miłą lekturę, oferując komfort w połączeniu z naturą. By móc korzystać z drewnianych mebli przez lata, należy je odpowiednio zabezpieczyć np. impregnatem Drewnochron Eco & Protection. Wówczas zyskają powłokę odporną na działanie deszczu, śniegu oraz słońca i na długo pozostawią przyjemne dla oka wrażenia.

 

Drewnianym elementom można też nadać całkowicie nowy, nietypowy dla tego surowca kolor, zachowując charakterystyczny rys słojów. Zielona ławka idealnie wkomponuje się w porastającą fasadę bujną roślinność zachęcając, by choć na chwilę przysiąść w ogrodzie i odetchnąć świeżym powietrzem.  Wykreowane w ten sposób barwne aranżacje pozwolą na długo cieszyć się naturalnym pięknem drewna.

 

 

źródło: Tikkurila, Drewnochron