Targi SAKRALIA z Kongresem Rad Parafialnych

Już po raz ósmy odbędą się w Poznaniu Targi Wyposażenia Kościołów, Przedmiotów Liturgicznych i Dewocjonaliów SAKRALIA (13-14 kwietnia 2018). To największe wydarzenie targowe o tej tematyce w Polsce północnej i zachodniej, które dla kapłanów, osób życia konsekrowanego, przedstawicieli rad parafialnych i katechetów z tych regionów kraju stanowi istotne źródło informacji o najnowszej ofercie rynku i szansę na spore oszczędności w parafialnym budżecie. W tym roku spotkanie wzbogaci się o ważny element duchowy. Wstęp na targi SAKRALIA jest bezpłatny.

Po raz pierwszy targom SAKRALIA towarzyszyć będzie I Kongres Parafialnych Rad Duszpasterskich. Organizatorem kongresu jest poznańska Kuria Metropolitalna. Będzie to wydarzenie duszpasterskie, które wpisuje się w przeżywanie przez Archidiecezję Poznańską Jubileuszu 1050-lecia pierwszego na ziemiach polskich biskupstwa powstałego w Poznaniu. W kongresie wezmą udział przedstawiciele Parafialnych Rad Duszpasterskich z każdej parafii Archidiecezji Poznańskiej. Swoją obecność zapowiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, metropolita poznański, ksiądz arcybiskup Stanisław Gądecki oraz poznańscy biskupi pomocniczy. Prelekcje w czasie kongresu wygłoszą znawcy tematyki duszpasterstwa zwyczajnego i specjalistycznego. Oprócz kongresu program targów wzbogaci także konferencja szkoleniowa dla katechetów organizowana przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu pod hasłem "Jak wychowywać dzisiaj? Koncepcje wychowania".

Kupuj z rabatem

Uczestnicy kongresu i targów będą mieli okazję zapoznać się z kompleksową ofertą produktów i usług dla parafii, zakonów i instytucji działających na rzecz Kościoła. Wielu wystawców oferuje specjalne targowe rabaty a większość produktów będzie można zakupić na miejscu. Uczestniczące w targach firmy zaprezentują m.in.: odzież dla księży (birety, kożuchy, kamizelki), szaty, stroje i przedmioty liturgiczne, pomoce dydaktyczne dla katechetów, dewocjonalia, wydawnictwa religijne, sztukę sakralną (ikony, rzeźby, witraże), komunikanty i hostie, wino mszalne, świece, kadzidła, oprogramowanie do obsługi kancelarii parafialnych i cmentarzy, wyposażenie kościołów oraz biur, kancelarii i archiwów parafialnych, dzwony, zegary, kuranty, nagłośnienie i multimedia dla obiektów sakralnych, instalacje grzewcze dla kościołów, osuszanie budynków oraz szeroką ofertę pielgrzymek do sanktuariów w Polsce i za granicą.

Wygraj pielgrzymkę do Ziemi Świętej

Wystawcy przygotowali dla targowych gości szereg konkursów z atrakcyjnymi nagrodami. Do wygrania między innymi jest bilet na pielgrzymkę do Ziemi Świętej oraz maty grzewcze do konfesjonałów.

Szczegółowe informacje na stronie www.targisakralia.pl.