Targi Sakralia po raz dziewiąty w Poznaniu

22-23 marca 2019 odbędą się w Poznaniu Targi Wyposażenia Kościołów, Przedmiotów Liturgicznych i Dewocjonaliów SAKRALIA. To wydarzenie stanowi istotne źródło informacji o najnowszej ofercie rynku skierowane jest zarówno do kapłanów, osób życia konsekrowanego, przedstawicieli rad parafialnych i katechetów, jak również do osób świeckich. Wstęp na targi SAKRALIA jest bezpłatny. Targom SAKRALIA towarzyszyć będzie Spotkanie Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej Archidiecezji Poznańskiej, które odbędzie się 23 marca 2019 roku.

W programie Targów organizatorzy przewidują między innymi warsztaty florystyczne:
O kompozycjach kwiatowych w kościele opowiedzą specjaliści z  ARTE FORTE SZTUKA EVENTU. Temat duszpasterstwa dzieci na bazie „Niedzieli z Owieczką” i Małego Przewodnika Katolickiego poruszy  Robert Olejnik, konsultant ds. współpracy z parafiami z Domu Mediowego Św. Wojciech.

Drugiego dnia wydarzenia na scenie w pawilonie 7 będzie można wysłuchać  prelekcji ojca Leonarda Bieleckiego OFM – „Sacrum Online” – Wirtualne duszpasterstwo czy realna pomoc. Goście zaproszą do dyskusji panelowej na temat roli social mediów w życiu wspólnoty na przykładzie Duszpasterstwa Akademickiego Plus, działającego przy klasztorze franciszkanów w Poznaniu. Następnie zostanie poruszony niemniej aktualny temat: „Duchowni na YouTubie – nowy sposób komunikacji z wiernymi?” Spotkanie z Bratem Michałem, który na swoim przykładzie pokazuje, że życie zakonnika nie jest tak odrealnione, jak się niektórym wydaje. W sobotę również, zwiedzający Targi będą mieli okazję spotkać twórców i reżyserów Misterium Męki Pańskiej w Poznaniu – największego tego typu spektaklu w Europie. Zostało ono stworzone przez grupę ludzi związanych z duszpasterstwem salezjanów w Poznaniu. Od początku reżyserem i liderem projektu jest  Artur Piotrowski.

Wstęp na Targi jest bezpłatny! Zapraszamy!

22 marca w godz. 10.00 – 17.00
23 marca w godz. 9.00-17.00

 

źródło: MTP Targi Sakralia