Sprawdź kolor, zanim pomalujesz

Planujesz malowanie domu, ale nie masz jeszcze wybranego koloru? Niezależnie czy zastanawiasz się nad konkretnymi odcieniami czy też wciąż masz wiele pomysłów i nie wiesz, który kolor byłby najlepszy, dobra wiadomość jest taka, że możesz swobodnie „przymierzyć” każdy z nich, nie wydając ani złotówki. Aplikacja mobilna Tikkurila Colour Master pozwala bowiem w technologii rozszerzonej rzeczywistości zrobić test ponad 3 tys. barw i to nie tylko na ścianach wewnątrz, ale także na elewacji domu. Obsługa aplikacji jest przy tym tak łatwa, jak wykonanie zdjęcia na smartfonie.

By obejrzeć własny pokój lub elewację domu w różnych wersjach kolorystycznych wystarczy „podejrzeć” je przez aplikację Tikkurila Colour Master. W rezultacie każdą ze ścian można w realistyczny sposób przebarwić, wybierając odcień z proponowanych palet Tikkurila. Są one pogrupowane kolorystycznie, by ułatwić dotarcie do wymarzonej barwy. Można w ten sposób swobodnie przymierzać jaśniejsze i ciemniejsze tonacje tego samego koloru bądź też dobierać odcienie różniące się intensywnością. Wybrane kolory można też zapisywać w aplikacji w postaci własnych palet. Narzędzie pozwala także na dobór barw, których inspiracją są kolory uwiecznione na zdjęciach, np. z wakacji – program potrafi bowiem sczytać kolory z fotografii i podpowiedzieć najbliższy odcień z palet Tikkurila.  

Warto pamiętać, że przymierzenie kolorów na ekranie, to pierwszy krok przy ich wyborze, który, przed zakupem farby, dobrze jest potwierdzić wykonaniem próbnego wymalowania. Taką próbę można przeprowadzić przy niewielkim koszcie, sięgając po testery w małych poręcznych puszkach. Tikkurila oferuje zarówno testery farb do wnętrz Tikkurila Optiva Matt 5 o pojemności 0,09 l oraz farb fasadowych Tikkurila Finngard 0,45 l. Bogata kolorystyka obu testerów pozwala na sprawdzenie całej gamy pomysłów i dostosowanie wyboru do indywidualnych preferencji.

 

Więcej na temat aplikacji Tikkurila Colour Master można dowiedzieć się pod adresem: www.tikkurila.pl/tikkurila-colour-master, zaś o testerach kolorów na www.tikkurila.pl/artykul/testery-kolorow

 


wnetrza   farba   Tikkurila