Nowy Jeep Grand Cherokee 4xe Plug-in Hybrid – polska przedpremiera podczas Camp Jeep PL 2022

  • 130 załóg wzięło udział w tegorocznej, ósmej edycji największej polskiej imprezy zrzeszającej fanów marki Jeep
  • Uczestnicy Jeep Camp 2022 pod dużym wrażeniem nowego Jeepa Grand Cherokee, którego już można zamawiać na polskim rynku

 

Za nami ósma edycja Camp Jeep PL – największej krajowej imprezy zrzeszającej miłośników amerykańskich aut 4x4 z siedmioszczelinowym grillem. 130 załóg złożonych z fanów off-roadu oraz marki Jeep spotkało się w minionym tygodniu w Kudowie-Zdroju, gdzie czekały na uczestników aż cztery dni doskonałej przygody – licznych prób terenowych, odkrywania atrakcji Gór Stołowych, Orlickich i Kotliny Kłodzkiej oraz wieczornej zabawy i wymiany doświadczeń. Łącznie z pojazdami zabytkowymi, wystawowymi oraz organizacyjnymi na miejscu zlotu zebrało się prawie 170  Jeepów, a liczba uczestników przekroczyła 400 osób. Organizatorem wydarzenia, we współpracy z marką Jeep, jest Jeep Owners Group Poland, największy polski klub zrzeszający fanów marki.

Na uczestników Jeep Camp PL 2022 czekała w tym roku wyjątkowa atrakcja – jako pierwsi w Polsce mogli poznać najnowszego Jeepa Grand Cherokee 4xe Plug-in Hybrid podczas ekskluzywnego statycznego pokazu przedpremierowego. Tłumnie zgromadzeni uczestnicy byli pod wrażeniem najnowszego modelu premium marki Jeep, a ich pełne emocji pierwsze reakcje były entuzjastyczne.

Nowy Grand Cherokee 4xe, którego od 24 maja br. można zamawiać w Polsce, to piąta generacja najczęściej nagradzanego SUV-a w historii oraz kolejny krok marki Jeep w kierunku elektryfikacji. Nowy zelektryfikowany Jeep uzupełnia dotychczasową gamę marki, obejmującą modele Renegade 4xe, Compass 4xe i Wrangler 4xe. Statystyki sprzedaży z pierwszego kwartału br. pokazują, że co trzeci europejski klient Jeepa wybierał wersję 4xe. Klienci doceniają technologię hybrydową plug-in 4xe zwiększającą przyjemność z jazdy, wolność i przygodę, a jednocześnie zapewniającą niespotykane osiągi, oszczędność paliwa i poszanowanie środowiska.

Nowy Jeep Grand Cherokee 4xe Plug-in Hybrid wyróżnia się nową architekturą pojazdu, przeprojektowanym wyglądem nadwozia i wnętrzem wykonanym z najwyższej jakości materiałów oraz nowym napędem hybrydowym plug-in. Dzięki systemom napędu 4x4 Quadra-Trac II i Quadra-Drive II oraz elektronicznie rozłączanemu przedniemu stabilizatorowi auto oferuje niezrównane możliwości terenowe i doskonałą dynamikę jazdy na drodze. Nowe zawieszenie pneumatyczne Jeep Quadra-Lift™ z elektronicznym układem adaptacyjnego tłumienia zapewnia najlepszy w swojej klasie prześwit wynoszący aż 27,8 cm i głębokość brodzenia do 61 cm, a o rozrywkę w kabinie dba system Uconnect 5 z nową technologią z ekranem o przekątnej 10,1 cala i 10,25 cala. Nowy Jeep Grand Cherokee 4xe jest dostępny w wersjach Limited 4xe, Trailhawk 4xe, Overland 4xe i Summit Reserve 4xe w cenie katalogowej od 379 000 zł[1] za model Limited 4xe z silnikiem benzynowym GME 2.0 Turbo 272 KM i elektrycznym 145 KM. Auto pojawi się w polskich salonach w ostatnim kwartale tego roku, a dealerzy rozpoczęli już zbieranie zamówień.

Camp Jeep PL to impreza skierowana do osób, dla których marka Jeep to synonim wolności i pasji podsycanych z każdym przejechanym kilometrem. To wydarzenie, które co roku skupia szerokie grono fanów marki Jeep, przyjeżdżających swoimi samochodami, aby wśród ludzi o podobnej pasji przeżyć prawdziwą przygodę na specjalnie przygotowanych trasach o różnym stopniu trudności, w tym dla zaawansowanych fanów off-roadu. Na trudniejszych odcinkach pomocą służą instruktorzy, którzy podpowiadają, jak w bezpieczny sposób wykorzystać niepowstrzymany potencjał aut.

W zeszłych latach uczestnicy Jeep Camp PL zwiedzili już Jurę Krakowsko-Częstochowską, Pomorze, Karkonosze i Mazury, by tym razem ruszyć w okolice Gór Stołowych i Orlickich, do jednego z najstarszych polskich uzdrowisk.

Jeep Camp PL to spotkanie „w gronie przyjaciół”, pozwalające fanom marki przeżyć prawdziwą przygodę w terenie oraz dzielić się swoimi emocjami oraz pasją z innymi użytkownikami wyjątkowych samochodów 4x4 spod znaku marki Jeep.

 

Marka Jeep

Z ponad 80-letnim, legendarnym dziedzictwem, Jeep jest autentyczną marką SUV, która oferuje możliwości, kunszt i wszechstronność ludziom poszukującym niezwykłych podróży. Marka Jeep jest otwartym zaproszeniem do życia pełnią życia, oferując szeroką gamę samochodów, które zapewniają właścicielom poczucie bezpieczeństwa i pewności pokonania każdej podróży. Gama Jeepa składa się z modeli Cherokee, Compass, Gladiator, Grand Cherokee, Grand Cherokee 4xe, Renegade i Wrangler i Wrangler 4xe.  Program lojalnościowy i obsługi klienta klasy premium Jeep Wave, dostępny dla całej gamy Jeepa, jest pełen korzyści i ekskluzywnych udogodnień, aby zapewnić właścicielom Jeepów najwyższą opiekę i dedykowane wsparcie 24/7. Legendarne możliwości terenowe marki Jeep zostały wzmocnione dzięki globalnej inicjatywie elektryfikacji, która przekształca 4xe w nowe 4x4, realizując wizję marki polegającą na osiągnięciu „Wolności bez Emisji”. Do 2025 roku wszystkie SUV-y marki Jeep będą oferowane w wersji zelektryfikowanej.

 

 

[1] Cena katalogowa brutto (z VAT) na rynku polskim