Nowy Fiat 500 otrzymuje 19. wyróżnienie w Europie - tytuł „Najlepszy samochód 2021” belgijskiego magazynu Le Moniteur Automobile

  1. Nowy Fiat 500 zdobył wyróżnienie przyznawane przez Le Moniteur Automobile, belgijski magazyn motoryzacyjny
  2. Modelowi przyznano tytuł „Najlepszy samochód 2021” w kategorii elektrycznych samochodów miejskich
  3. Nowy Fiat 500, wybrany przez czytelników znanego belgijskiego magazynu, został doceniony za zaawansowane rozwiązania techniczne, bogaty wybór wariantów nadwozia i kultowy design

 

Nowy Fiat 500 otrzymał już 19. wyróżnienie, zdobywając tytuł „Najlepszy samochód 2021” w kategorii małych samochodów elektrycznych, przyznawany przez czytelników Le Moniteur Automobile, jednego z najważniejszych mediów motoryzacyjnych w Belgii.

 

Wyróżnienie, przyznawane po raz pierwszy przez magazyn, odzwierciedla preferencje czytelników, którzy oddali liczne głosy na kultowy model Fiata. Czytelnicy Le Moniteur Automobile docenili jego kultowy design, a także szeroką gamę oferowanych konfiguracji nadwozia (hatchback, cabrio i 3+1), potwierdzając tym samym, że nowy Fiat 500 jest prawdziwym obiektem zainteresowań i pragnień.

Nagroda powiększa bogatą pulę trofeów zdobytych przez nowego Fiata 500.  Znajdują się w niej: „Green Car" uzyskany we francuskim konkursie Automobile Awards 2020 oraz tytuł „Car of the Year and Best Small Electric Car" przyznany przez Driving Electric. Oprócz tych prestiżowych międzynarodowych wyróżnień, samochód otrzymał też nagrodę „Best Design 2020" przyznaną przez niemiecki magazyn Auto Motor und Sport oraz „Best Design Concept" uzyskaną w renomowanym międzynarodowym konkursie Red Dot Design Awards.

 

Nowy Fiat 500 jest z dumą produkowany we Włoszech, w gruntowanie odremontowanym zakładzie Mirafiori w Turynie, centrum doskonałości produkującym samochody elektryczne, do którego model 500 powrócił po 50 latach. Fabryka Mirafiori jest częścią Ekosystemu Fiata, którego sercem jest nowy Fiat 500. Ekosystem składa się z V2G „Vehicle-to-Grid”, największego zelektryfikowanego węzła w Europie, dzięki któremu w pełni elektryczne samochody mogą magazynować energię elektryczną, która w przypadku większego zapotrzebowania ze strony użytkowników, może być z powrotem  wprowadzona do sieci miejskiej. Stellantis&You Torino to miejsce stworzone, aby „wstrząsnąć” rynkiem, ukazując nowe oblicze mobilności.

 

Jako dopełnienie Ekosystemu Fiata, kilka tygodni temu otwarto „Casa 500” i „La Pista 500”.

„Casa 500” to nie tylko tradycyjne muzeum, ale podróż w przyszłość Fiata, począwszy od jego korzeni „Dolce Vita”, prawdziwego włoskiego ducha. 

„La Pista 500” jest największym ogrodem na dachu w Europie i ma głęboko symboliczną wartość, gdyż stał się zielonymi płucami dla miasta i dla ludzi.

 

Wprowadzony na rynek w 2020 roku nowy Fiat 500 zebrał już 19 międzynarodowych nagród w 6 krajach.

Nowy Fiat 500 jest najlepiej sprzedającym się samochodem w Europie w segmencie samochodów miejskich, z udziałem w rynku wynoszącym 24%, liderem na rynku elektrycznych samochodów miejskich w 13 krajach i najlepiej sprzedającym się samochodem spośród wszystkich pojazdów elektrycznych we Włoszech. Ponadto, po wprowadzeniu na rynki europejskie, w Izraelu i w Brazylii, nowy Fiat 500 jest na najlepszej drodze, aby stać się pierwszym na świecie, całkowicie elektrycznym samochodem miejskim.


motoryzacja   Fiat